Jouni Hautala vuoden 2019 seurapalkittava
31.10.2019 9:27 Uutiset / Pääsivusto

B Akatemian joukkueenjohtaja Jouni Hautala on vuoden seurapalkittava 2019

B Akatemian joukkueenjohtaja Jouni Hautala on valittu Vaasan Sportin Junioreiden vuoden Seurapalkittavaksi. Palkinto jaetaan Karjala-turnauksen Suomi-Tsekki ottelun yhteydessä Hartwall Areenalla Helsingissä 9.11.2019. Palkinto annetaan seuran "työmyyrälle", joka on omalla toiminnallaan edistänyt seuran toimintaa tai tehnyt jotain muuta merkittävää tai palkitsemisen arvoista.

Jouni on toiminut yli 10 vuoden ajan joukkkueenjohtajan tehtävissä eri joukkueissa ja ikäluokissa. Jouni on erittäin pidetty henkilö erityisesti pelaajien ja muiden toimihenkilöiden keskuudessa ja hoitaa tehtäviään huolellisesti, mutta pilke silmäkulmassa vuodesta toiseen, vaikka omia lapsia ei tällä hetkellä edes seuran joukkueissa pelaa. Hän myös omalla toiminnallaan tuo positiivista henkeä niin joukkueeseen kuin koko seurayhteisöön.

Seura onnittelee Jounia valinnasta!

Vaasan Sportin Juniorit ry.
Johtokunta


   
Lisää uutisia
Vaasan Sportin Juniorit Ry
«  Syyskuu   »
Kategoriat