Kalenteri
Joulukuu 2019
vk Ma Ti Ke To Pe La Su
48
 
 
 
 
 
 
1
Peli:Kokkola
10:10-12:10
Hermes Punainen -Sport Salot
Hallilla tunti ennen pelin alkua klo 9.10Kokoonpanot: 
Peli:Kokkolan jäähalli
13:50-15:50
Hermes Kokkola-Sport Komut
Paikalla kokkolan jäähallilla klo 12.40pelaajat: Eemil, Jere, Justus "
49
2
Harjoitukset:HH
15:45-16:45
Lajitaito
Seuran järjestämä harjoitus. Ei ohjattuja oheisia, jää alkaa 15:45.
Harjoitukset:HH
16:30-19:30
AAA Oheiset ja jää
Oheiset 16:30-17:15.Jää 17:30-18:30.Loppuvera 18:45-19:30.
Harjoitukset:HH
17:30-19:30
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:30-18:00.Jää 18:30-19:30.
3
Harjoitukset:HH
15:15-16:15
Luistelujää
Seuran järjestämä luistelujää aina parittomilla viikoilla.Luistelujää
Harjoitukset:HH
17:15-19:45
Oheiset ja jää, maalivahdit

4
5
Harjoitukset:HH
16:00-19:30
AAA oheiset ja jää
Oheiset klo 16.Jää 17:15-18:15.Loppuvera 18:30-19:30.
Harjoitukset:HH
17:15-19:15
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:15.Jää 18:15-19:15.
6
Peli:Seinäjoen jäähalli
13:20-15:20
S-Kiekko-Sport Komut
paikalle 12.10MV: Vilhopelaajat:Eemil, Justus "C
Peli:Seinäjoki 1
15:30-17:30
S-Kiekko Valkoinen-Sport Riskat
Paikalle 14:30Kokoonpano: 
7
Peli:Vaasa hh2
9:40-11:40
Sport Riskat-IFK Lepplax
Paikalle 8.40.Toimitsijat: Nyman, Salminen, Tuominen (myös ea), Ihanam
Peli:Vaasa hh1
11:25-13:25
Sport Järät-S-Kiekko
Toimitsijat: Hoppi(Titu), Jalkanen(Kello), Palomäki(Kuulutus+ Jäähy), Keskita
Peli:Vaasa HH1
13:35-15:35
Sport Salot -IFK Lepplax
Paikalle 12:30Toimitsijat: Mäenpää x 2, Havuluoto, Toiviainen, Derkach
8
Peli:Vaasa hh1
9:10-11:10
Sport Riskat-KuRy
Pelaajat paikalle klo 8.10.Toimitsijat: Ihanamäki (myös ea), Nieminen,
Peli:Vaasa hh2
11:40-13:40
Sport Järät-JYP Musta
Toimitsijat: Nyman(Titu), Aspfors (Kello), Palomäki(Kuulutus+ Jäähy), My
Peli:Vaasan Jäähalli
12:25-14:25
Sport Komut-JYP punainen
Paikalle klo 11MV: Jasperpelaajat: Eemil, Justus "C", Kal
Peli:Pedersöre/Pännäinen
14:15-16:15
IFK Lepplax -Sport Salot
Omilla autoilla. Kokoontuminen hallil
Peli:Vaasa
15:55-17:55
Sport Järät-JYP Punainen
Toimitsijat: Hoppi(Kello), Nyman(Titu), Aspfors(Kuulutus), Myllymäki(Jäähy +
Peli:Vaasan Jäähalli
16:10-18:10
Sport Komut-JYP musta
Paikalle klo 15MV: Jasperpelaajat: Eemil, Justus "C", Kal
50
9
Tapahtuma:18:00 Vanhempain info
Aiheena:
Harjoitukset:HH
15:45-16:45
Lajitaito
Seuran järjestämä harjoitus. Ei ohjattuja oheisia, jää alkaa 15:45.
Harjoitukset:HH
16:30-19:30
AAA Oheiset ja jää
Oheiset 16:30-17:15.Jää 17:30-18:30.Loppuvera 18:45-19:30.
Harjoitukset:HH
17:30-19:45
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:30-18:00.Jää 18:30-19:45.
10
11
Harjoitukset:HH
19:00-21:00
Oheiset ja jää, R2
Ryhmä 2:Oheiset 19.Jää 20-21.
Harjoitukset:HH
19:00-21:15
Oheiset ja jää, R3
Ryhmä 3:Oheiset klo 19:15.Jää 20:15-21:15.
Harjoitukset:HH
19:00-21:00
Jää ja oheiset, R1
Ryhmä 1:Hallille 18:30, jää klo 19.Oheiset 20:15-21.
12
Harjoitukset:HH
16:00-19:30
AAA oheiset ja jää
Oheiset klo 16.Jää 17:15-18:15.Loppuvera 18:30-19:30.
Harjoitukset:HH
17:15-19:15
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:15.Jää 18:15-19:15.
13
Harjoitukset:HH3
18:00-20:00
D2 oheiset ja jää
Oheiset klo 18.Jää 19-20.
14
15
Tapahtuma:18:00 D2-07 pikkujoulu
Ikäryhmän pikkujoulu Wasaup kiipeilypaikassa.Omakustanteinen tapahtuma
51
16
Harjoitukset:HH
15:45-16:45
Lajitaito
Seuran järjestämä harjoitus. Ei ohjattuja oheisia, jää alkaa 15:45.
Harjoitukset:HH
16:30-19:30
AAA Oheiset ja jää
Oheiset 16:30-17:15.Jää 17:30-18:30.Loppuvera 18:45-19:30.
Harjoitukset:HH
17:30-19:45
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:30-18:00.Jää 18:30-19:45.
17
Harjoitukset:HH
15:15-16:15
Luistelujää
Seuran järjestämä luistelujää aina parittomilla viikoilla.Luistelujää
Harjoitukset:HH
17:15-19:45
Oheiset ja jää, maalivahdit

18
Harjoitukset:HH
19:00-21:00
Oheiset ja jää, R2
Ryhmä 2:Oheiset 19.Jää 20-21.
Harjoitukset:HH
19:00-21:15
Oheiset ja jää, R3
Ryhmä 3:Oheiset klo 19:15.Jää 20:15-21:15.
Harjoitukset:HH
19:00-21:00
Jää ja oheiset, R1
Ryhmä 1:Hallille 18:30, jää klo 19.Oheiset 20:15-21.
19
Harjoitukset:HH
16:00-19:30
AAA oheiset ja jää
Oheiset klo 16.Jää 17:15-18:15.Loppuvera 18:30-19:30.
Harjoitukset:HH
17:15-19:15
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:15.Jää 18:15-19:15.
20
Peli:HH2 ja HH3
18:15-19:15
Sport -Vanhemmat
Vanhemmat vs. juniorit peli.käytetään molemmat jäät peleihin jos saada
Harjoitukset:HH2
17:15-19:15
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:15.Jää 18:15-19:15.
Harjoitukset:HH3
18:00-20:00
AAA oheiset ja jää
Oheiset klo 18.Jää 19-20.
21
22
52
23
24
25
26
27
Harjoitukset:HH3
18:00-20:00
D2 oheiset ja jää
Oheiset klo 18.Jää 19-20.
28
Tapahtuma:6:00 Pelitälli Jyväskylässä
Pelitälli Jyväskylässä. Mukana JyP, Diskos, Ässät, Jukurit, Ilves
29
Tapahtuma:6:00 Pelitälli Jyväskylässä
Pelitälli Jyväskylässä. Mukana JyP, Diskos, Ässät, Jukurit, Ilves
Peli:Lapua
12:00-14:00
Virkiä-Sport
Kysely harjoituspelistä Virkiää vastaan Lapualla 29.12 iltapäivällä (tarkempi
53
30
Harjoitukset:HH
15:45-16:45
Lajitaito
Seuran järjestämä harjoitus. Ei ohjattuja oheisia, jää alkaa 15:45.
Harjoitukset:HH
16:30-19:30
AAA Oheiset ja jää
Oheiset 16:30-17:15.Jää 17:30-18:30.Loppuvera 18:45-19:30.
Harjoitukset:HH
17:30-19:45
Akatemia oheiset ja jää
Oheiset 17:30-18:00.Jää 18:30-19:45.
31
 
 
 
 
 

Linkki tilattavaan kalenteriin:  http://www.poxnet.fi/hockeypox/calendar/ical.php?cal=D207_4154
Kopioi osoite kalenteriohjelmaasi.  Lisää ohjeita